Frukostmöte 1 oktober Musikhuset

Datum: 2019-10-01

Tid: 08:00 - 10:00

Arrangör: Musikhuset

Plats: Musikhuset

Adress: Drottninggatan 54



INBJUDAN TILL TILLVÄXTS MEDLEMMAR OCH GÄSTER

Tisdag 1 oktober 2019 kl 8.00 – 10.00. Insläpp, fika och mingel kl 7.30
Plats: Musikhuset, Drottninggatan 54 i Markaryd.

FÖRETAGSPRESENTATIONER
Projekt Folkskolan – ett unikt samarbete mellan lokala byggföretag
Musikhuset; ett hus fullt av möjligheter

Korta ca ”2-minutare”. Nyheter, nysatsningar, affärer, jubilarer etc.
Nya ägare i Tillväxt Markaryd AB
Grattis till Konecranes Lifttrucks 25 år, Svegard Data AB 25 år, PA´s Bärgning 20 år och Smålands VVS 5 år
Presentation av Tillväxts nya styrelse

c/o Markaryd
Sommaren som gick – summering
Markaryds presentkort – en sensationell succé

Nobel
Vad är på gång i Nobel-utställningen?

Nytt från skolsamarbete, kommunikationer etc

Kommunnytt, industrimark, nyetableringar etc

Anmälan snarast på Tillväxt hemsida www.tillvaxtmarkaryd.se flik Frukostmöte.
Bjud gärna med en eller flera gäster! Vi ordnar fika.

Välkommen!

Företag Kontaktperson Tfn Antal Buss
finlqcoq00
Stora HotelletSandra04331073020
Markaryds kommunBengt Göran0705601282100
Musik i MarkarydLars Nilsson070209051410
Arbetslivspartner i Sverige ABLena Göstasson0723-86585720
Rasta Sverige ABUlf Andersson073668250310
c/o MarkarydChristel Fritiofsson070344036920
Hamiltone ABElijah Hamilton076776392340
EYLina Åsen0433-189 7540
Thimsfors VVS ABAnnette Larsen04331620130
Hydraulik-service i Markaryd ABAnders Karlsson070571991010
Elservice Strömsnäsbruk-Markaryd ABJohanna Finné Johansson0433-102 6440
Bäckmans Bilar ABGreta Bäckman070-55 128 3030
Victoria ParkJohanna Eliasson0433-7503620
Bactiguard ABAngelica Ilvell070383124110
Kultur i TagaborgRune Broström073670553920
Smålands VVS-installationer ABFilip Asplund073631669920
Team sportia Markaryd Jon Nordahl04331048120
OVERLAND Insurance Brokers ABRoland Fredriksson070-544939010
Bo Marntell entrBo Marntell070627227620
Markaryds skolaDaniel Sumiqi0433-7380320
almiulf norberg070324609810
Däck & BilvårdMartin Bengtsson04331222210
Verksamhetsutvecklarna ABUlf Lindeberg0433 - 122 3020
Markaryds Järn AbChristoffer Lindqvist0433-712 9510
Ekonomkonsulter i Markaryd ABMartina Dornerus0433 160 9030
Gränsbygdens Mäklarbyrå ABUrsula Persson070637922010
Gerdmans InredningarMonica Aronsson070326460310
Smurfit Kappa LagamillDavid Sebek072181886220
Markaryds PadelcenterKim Frank070200484310
NIBE ABBenny Torstensson04337307050
Strom Media ABMartin Ström070323995420

Totalt: 71

© Tillväxt Markaryd AB