Frukostmöte 5 oktober Vetenskapshuset

Datum: 2021-10-05

Tid: 07:30 - 10:00

Arrangör:

Plats:

Adress: Hannabadsvägen 1, 285 31 Markaryd


INBJUDAN TILL TILLVÄXTS MEDLEMMAR OCH GÄSTER

Äntligen! Hjärtligt välkommen till ett livs levande Frukostmöte igen.
Anmälan senast fredag 1 oktober.

Tisdag den 5 oktober kl 08.00 – 10.00 på Vetenskapshuset.
Insläpp, fika och mingel kl 7.30.

 

PROGRAM

Vetenskapshuset – Rundvandring, visning och presentation

BRAFAB Benny Nilsson presenterar utbyggnadsplaner utmed E4-an

Reality Park – Daniel Persson med spännande verksamhet på Kungsgatan

NIBE AB Gerteric Lindquist om tillväxten för NIBE i Markaryd

Billy Södervall – Still going strong

 

Bengt Germundsson informerar om senaste nytt från kommunen

Kommunpolis Anders Buene presenterar sitt arbete

John Karlsson om nyetableringar som Jysk, Dollar Store mm

Rachel Törnell, utbildningschef vid Markaryds kommun

Jan Hagfoss, Campus Ljungby

 

Nytt från c/o Markaryd

 

”2 minutare”; Nyheter, nysatsningar, affärer, jubilarer etc.

 

Nyheter från Tillväxt Markaryd

 

Anmälan på Tillväxt hemsida www.tillvaxtmarkaryd.se flik Frukostmöte senast fredag 1 oktober.
Mer info via mail till info@tillvaxtmarkaryd.se  eller ordf Benny Torstensson (070 5302071)
Bjud gärna med en eller flera gäster! Vi ordnar fika.

Välkomna!

 

Styrelsen

Företag Kontaktperson Tfn Antal Buss
HABI ByggFredrik Hansson070555545220
Markaryds kommunJoakim Pohlman070331230010
IKEA Svenska Försäljnings ABAnders Ekström+4672353801510
Fiber-X ABHeikki Sojakka070597744410
Elservice ABMarcus+4673050640010
Stommen GroupPontus Larsson070713375320
Markaryds TakMikael Karlsson070621289010
SmålänningenKristoffer Åström047663664410
Konecranes lifttrucks ABPeter Svennarp072-222 33 4220
La Cortina Yvonne Holmberg070671940620
AB Ulf Ahlqvists ÅkeriIrene Ahlqvist0433 1094220
AlmiPer Granqvist072208295920
NIBEStaffan Fritofsson070209049510
Gräddhyllans LantcaféRune Lindgren+464331404010
Victoria ParkTobias Göransson076307560120
Södra Århults Torv ABIngela Bäfwer070607356920
Hamiltone ABLinda Bergqvist043352440310
Gustafssons Allfrakt ABConny Gustafsson070575561720
Markaryds kommunLisa Fock+4670823649610
Södra Sunnerbo LBCRene Busk Sörensen070621684320
Hamiltone ABElijah Hamilton043352440310
Råstorps KonsultBo Persson0433-1412820
M:S RedovisningMartina Svensson070861818510
Jan Frille FritiofssonJan Frille Fritiofsson076547340110
Markaryds kommunBengt-Ove Olsson0433-721 2610
Teamsportia Jon Nordahl / Pia Johansson0433-1048120
Thimsfors VVS ABAnnette Larsen+464337236430
Arbetlivspartner företagshälsaLena Göstasson072386585720
Svenskt Näringsliv Johnny Rönnfjord070595976720
Musik i Markaryd 2Lars Nilsson070209051420
Synergi ABConny Hjelm070571997020
Bäckmans Bilar ABGreta Bäckman070551283030
Balkheds Bygg & DjurfoderÅsa Balkhed070824599920
HandelsbankenMaria Larsson0433-7263060
ICA KvantumChristian Nilsson04331650520
SmålänningenMoa Palmgren070512852710
Bactiguard ABAngelica Ilvell070383124120
Smålands VVS-installationer AB Filip Asplund+4673631669920
H-Tryck ABPer-Åke Hansson070344030320
Stora HotelletSandra073909918820
OVERLAND Insurance Brokers ABGert Roland Ingemar Fredriksson070544939010
Motorcentrum i MarkarydÖrjan Persson072577561110
Rasta Sverige ABUlf Andersson073668250310
Happy HomesUlf af Klinteberg070925557520
3k-bygg i Markaryd ABFredrik Winkvist070-609729120
Konecranes LifttrucksKatharina Hall070087071410
Markaryds kommun John Karlsson070823663010
NIBE ABMadeleine Johannesson043327395210
NIBE AB Magnus Blomsterberg+4676496615510
Markaryds JärnChristoffer Lindqvist04337129510
Markaryds SparbankOla Andersson076050105630
P-a´s bärgningP-a070397669910
Frisörkompaniet Annie Hansen070368027710
Däck & Bilvård i Markaryd ABMartin Bengtsson0433-122 2210
Luminor Revision AB Amanda Rickardsson073145215910
OF Ekeri ABClaes Olsson0433-7560510
Verksamhetsutvecklarna ABUlf Lindeberg0433 - 122 3020
Tecto Trucks ABMattias NIlsson070742287120
Luminor Revision ABMalin Adler073145215740
Ekebacken Hotell & RestaurangEbbe Johansson04331239020
Ekonomkonsulter Martina Dornerus0433 1609020
Markaryds Musik ABBenny Torstensson070530207120
TrycktaBengt-ove Johansson04337998110

Totalt: 106

© Tillväxt Markaryd AB