Markaryd Calling – En kväll i musikens tecken

Datum: 2019-10-29

Tid: 18:30 -

Arrangör:

Plats: Musikhuset

Adress: Drottninggatan 54, Markaryd


Inbjudan till Tillväxt Markaryds medlemsföretag

                    En kväll i musikens tecken!

29 oktober 18:30 på Musikhuset

                           Peje Johansson möter Olle Jönsson och Tobias Broström

Snacka om musikaliska ytterligheter! Gemensamt har dom bl a en entreprenörsådra och en förmåga att leva på sin musik.

Tobias Broström från Malmö, med rötterna i Markaryd, är mannen bakom den fantastiska musikladan Tagaborg. Tobias är kompositör och har skrivit många verk för symfoniorkestrar. Hans musik är internationell och bl a har den framförts vid BBC Proms i England.

Olle Jönsson har lyckats hålla Lasse Stefanz populära i mer än 50 år. Det har blivit otaliga skivor, TV-program, fyra Grammisar, Melodifestival och 1000-tals danskvällar. Kom och lyssna på Olle när han berättar hur ett varumärke som Lasse Stefanz har utvecklats och vidmakthålls.

Vi inleder med mingel och lite smått och gott att äta och dricka.
Anmälan sker på www.tillvaxtmarkaryd.se under rubriken ”Markaryd Calling” senast onsdag den 23 oktober.

Företag Kontaktperson Tfn Antal Buss
oaPgThnW00
P-a’s bärgningP-a falk04331210020
H-Tryck ABPer-Åke Hansson04337982120
Konecranes Lift TrucksCamilla Quist070357330120
CH.E.R Redovisning ABChristel Hörberg070814359320
3k-byggFredrik Winkvist070609729130
Gerdmans Inredningar ABMonica Aronsson070 326460350
H.A. Konsult i Markaryd ABArne Jönhill0433-1617020
Markaryds Industribyggnads ABKent-Olof Svensson04332145020
Victoria parkJohanna Eliasson0433-7503620
Thimsfors VVS ABAnnette Larsen04331620120
Råstorps KonsultBo Persson0433-1400020
3K Bygg fastighetkaj turesson070209726020
Markaryds JärnChristoffer Lindqvist04337129010
Ekebacken Hotel & KonferensChris Nilsson076883828610
Motorcentrum i MarkarydÖrjan Persson072-577561110
ICA KvantumChristian Nilsson04331650520
Musik i MarkarydLars Nilsson0433 10684 eller 070209051430
OVERLAND Tjänster ABRoland Fredriksson070544939010
Göinge Bil ABLennart Green010-167080220
La CortinaYvonne Holmberg070671940620
La CortinaYvonne Holmner070671940610
Markaryds kommunBengt Göran Söderlind729´02330
AB Ulf Ahlqvists ÅkeriIrene Ahlqvist04331094220
3K Bygg Fastigheter ABKerstin Persson-Nordahl070209727040
Reja Fastighets ABRolf Johansson070931213020
Markaryds SparbankOla Andersson076050105620
Verksamhetsutvecklarna ABUlf Lindeberg0433 - 122 3000
Mjäryds Elmontage ABFrank Eklund070563890020
TRYCKTABengt-ove Johansson0433 7998110
Fiber-X AB / Ultratechnology ABHeikki Sojakka070597744420
NIBE ABBenny Torstensson070530207150

Totalt: 65

© Tillväxt Markaryd AB